Grissotti-leipätikku 300 g

Kirjaudu ensin

Grissotti-leipätikku on perinteinen, oliiviöljyyn leivottu suolainen, kuivattu leipätikku. Ne ovat maukkaita sellaisenaan naposteluun esimerkiksi viinilasillisen seurana. Kokeile niitä myös esimerkiksi keittojen kera perinteisen leivän sijaan. Grissotti-leipätikuilla saat luotua lisäksi maukkaita antipasteja: kääri tikun ympärille siivu ilmakuivattua kinkkua ja tarjoile esimerkiksi aurinkokuivattujen tomaattien kera!

Kuvaus

Terre Nostren perinteisen reseptin mukaan leivotut Grissotti-leipätikut tuovat aitoja Puglian makuja ruokapöytääsi. Grissotti-leipätikut on valmistettu kokonaan ilman lisä- tai säilöntäaineita paikallisista raaka-aineista.
Laadukas oliiviöljy tuo niihin hienostuneen ja aidon välimerellisen maun. Kokeile ihan sellaisenaan, nauti lisukkeena, luo niistä alkupaloja tai dippaile suosikkilevitteeseesi!

vehnäjauho, kasviöljy, oliiviöljy, valkoviini, suola, vesi
vehnäjauho

Lisätiedot

Paino300 g (gramma)
Alkuperämaa

Italia

EAN KOODI: 8026398002817
KPL LAATIKOSSA:12

Saatat myös pitää...