Käsintehdyt konvehdit metallirasiassa, luomu, Reilu kauppa 290 g

Ekologisk och Rejäl handel handgjorda chokladkonfekter, metallask 290g

Kirjaudu ensin

 luomu tuote  reilun kaupan tuote

Tyylikkääseen metallirasiaan pakatut käsintehdyt konvehdit sisältävät valikoiman niin valkosuklaisia, maitosuklaisia, tummasta suklaasta valmistettuja kuin hasselpähkinällä höystettyjä konvehteja. Konvehdeissa on käytetty vain luomuraaka-aineita sekä Reilun kaupan standardien mukaan tuotettuja ainesosia. Chevalier d’Argouges’in konvehdeissa ei käytetä lainkaan palmuöljyä, ja ne ovat tarkkaa käsityötä pinnan praliini-rouheesta lähtien.

tuotetunnus (SKU) 1047 Osasto:

Kuvaus

Chevalier d’Argouges on käsintehtyjen laatusuklaiden valmistaja Normandian sydänalueilta. Valmistajan suklaamestarit ovat todellisia käsityöläisiä, jotka ovat perineet ammattitaitonsa aiemmilta mestareilta.
Chevalier d’Argouges’in suklaat valmistetaan vain aidosta kaakaovoista ilman lisättyjä kasvirasvoja. Suklaissa ei myöskään käytetä geenimanipuloituja (GMO) ainesosia tai palmuöljyä. Valmistaja pyrkii käyttämään vain ensiluokkaisia ja paikallisia raaka-aineita.
Kaikki suklaatuotteet valmistetaan käsin perinteisiä reseptejä ja valmistustapoja käyttäen. Tuloksena onkin unohtumattomia makuelämyksiä, joiden valmistus on myös noudattanut eettisiä periaatteita.

Luomu ja reilun kaupan käsintehdyt suklaakonvehdit, metallirasia 290g FI-EKO-201
Sisältö: ruokosokeri*, kaakaomassa*, kaakaovoi*, täysMAITOjauhe*, karamelli* 8,1% (ruokosokeri*, kuivattu maissisiirappi*, vesi), MANTELI* 7,9%, HASSELPÄHKINÄmassa* 3,9%, MANTELIjauhe* 3,5%, kurpitsansiemen*, kuivattu maissisiirappi*, VOItiiviste*, inverttisokeri*, paahdettu HASSELPÄHKINÄ* 0,9%, Guéranden suolankukka 0,1%, vaniljauute*. *Luomua. Maitosuklaa 17,4% (väh. 37% kaakao), tummasuklaa 13,1% (väh. 72% kaakao).
Saattaa sisältää soijaa, pähkinöitä ja gluteenia

Lisätiedot

Paino290 g (gramma)
Alkuperämaa

Ranska

Ruokavalio

luomu

EAN KOODI: 3421371530410
KPL LAATIKOSSA:6

Saatat myös pitää...

  • Viinirypäleensiemenöljy DeliDeli 500 ml

    Viinirypäleensiemenöljy kestää hyvin korkeita lämpötiloja, joten se on mitä parhain öljy paistamiseen. Ranskalaisen Huilerie Cauvinin viinirypäleensiemenöljy sisältää paljon hyviä rasvahappoja, ja siksi se on luonnollinen osa terveellistä ruokavaliota.

    Laatikko: 12 kpl
  • Ankankoivet, confit de canard, 4-5 kpl, 1350 g

    DeliDelin periranskalaiset säilötyt ankankoivet ovat pala luksusta ruokapöytään, niin arkeen kuin juhlaan. Valmisteen ankat on kasvatettu vastuullisesti ja pakkosyöttämättä hitaasti omassa tahdissaan. Ankat saavat elää ulkona, ja niitä ruokitaan vain GMO-vapailla maissinjyvillä ilman antibiootteja. Tämäntyyppinen kasvatus on käytössä vain alle 5 %:ssa ranskalaisesta tuotannosta.

    Laatikko: 9 kpl
  • Tapas: Sardellifileitä oliiviöljyssä 47g -pyydetty MSC:n kestävyysstandardien mukaisestiTapas msc sardelli 47g 2 min

    DeliDelin omat sardellifileet oliiviöljyssä on täydellinen lisä esimerkiksi tapaslautaselle. Espanjalaiset sardellit on pyydetty MSC:n kestävyysstandardien mukaisesti.

    Laatikko: 24 kpl