Crema all’Aceto Balsamico di Modena IGP 250 ml

Kirjaudu ensin

La Bonissiman balsamikosiirappi, Crema all’Aceto Balsamico di Modena IGP, on täydellinen sekoitus keittämällä tiivistettyä rypälemehua ja aitoa modenalaista balsamicoa. Helppo pakkaus tekee siitä täydellisen balsamicon pöytään ja aina käden ulottuville keittiössä. Kokeile niin ruokien maustajana kuin juustojen kanssa!

tuotetunnus (SKU) 1290 Osasto: Tuotemerkki:

Kuvaus

Modenalaisen La Bonissiman Crema all’Aceto Balsamico di Modena IGP on täydellinen balsamikosiirappi moneen käyttöön. Sillä sekä maustat että koristelet monet annokset aina kala- ja liharuoista jälkiruokiin ja juustoihin. Helposti käytettävällä pullolla loihdit kauniita kuvioita lautaselle ohuesta langasta aina paksumpiin kuvioihin. La Bonissiman balsamicot valmistaa modenalainen De Pietrin perheyritys, joka aloitti toimintansa jo 1900-luvun alussa.

viinirypäle 52%, balsamico de Modena IGP 38%, viinietikka, väriaine: E150d

Ravintosisältö / 100 g

Rasva0 g
josta tyydyttynyttä0 g

Lisätiedot

Paino250 g (gramma)
Alkuperämaa

Italia

EAN KOODI: 8018413003428
KPL LAATIKOSSA:6

Saatat myös pitää...

  • Ankankoivet, confit de canard, 4-5 kpl, 1350 g

    DeliDelin periranskalaiset säilötyt ankankoivet ovat pala luksusta ruokapöytään, niin arkeen kuin juhlaan. Valmisteen ankat on kasvatettu vastuullisesti ja pakkosyöttämättä hitaasti omassa tahdissaan. Ankat saavat elää ulkona, ja niitä ruokitaan vain GMO-vapailla maissinjyvillä ilman antibiootteja. Tämäntyyppinen kasvatus on käytössä vain alle 5 %:ssa ranskalaisesta tuotannosta.